UKS Energetyk na Letnich Mistrzostwach Dolnego Śląska w pływaniu

31 maja oraz 1 czerwca br. na pływalni Orbita we Wrocławiu odbyły się Letnie Mistrzostwa Dolnego Śląska w pływaniu (IX Memoriał Andrzeja Wernera). W zawodach wystartowało 387 zawodników z 36 klubów.

You are currently viewing UKS Energetyk na Letnich Mistrzostwach Dolnego Śląska w pływaniu

UKS ENERGETYK reprezentowali: Natalia Skoczylas, Monika Kurasiewicz, Joanna Wojdak, Dawid Chodysz, Igor Filipowicz i Wojtek Szalaty.

Z medalem i to srebrnym wracała Natalia Skoczylas, która wywalczyła go w wyścigu na dystansie 800 m st. dowolnym (12:01,85). 200 st. zmiennym (2:57,00) ukończyła na 6 miejscu, 50 motylkowym (32,78) na 13 a 50 dowolnym (30,50) na 24 w kat. OPEN.

Monika Kurasiewicz w 6 startach: kat. OPEN, 200 m st. zmiennym (2:55,62) oraz  grzbietowym (2:58,43) zajmowała 5 miejsca oraz 13 na 50 grzbietem (38,56), 18 motylkiem (35,02) oraz 30 dowolnym (32,04), 100 m st. dowolnym zakończyła na 20 miejscu z czasem 1:10,07. Igor Filipowicz pierwszy raz startując na „długim” basenie zaliczył udany występ. 5 startów i wszystkie ukończył w pierwszej dziesiątce swojej kategorii wiekowej. Najbliżej podium był w wyścigu na dystansie 50 m st. klasycznym (44,08) w którym zajął 4 miejsce. 100 m st. dowolnym (1:07,95) oraz 50 grzbietem (36,08) ukończył na 8 pozycjach a 50 motylkiem (36,01) oraz dowolnym (29,82) na 9tych.
Dawid Chodysz zmagający się z chorobą wystartował tylko w jednej konkurencji, w wyścigu na dystansie 50 motylem (30,70) i zajął 7 miejsce.
Joanna Wojdak oraz Wojciech Szalaty startując pierwszy raz na pływalni 50 metrowej ustanowili swoje rekordy życiowe uzyskując wartościowe rezultaty.

Pełną fotorelację obejrzeć możecie na profilu fb: UKS Energetyk

Przed wakacjami, najmłodsza grupa zawodników UKS ENERGETYK wystartuje jeszcze na Letnich Mistrzostw Dolnego Śląska w kat 10 i 11 lat, które odbędą się 14 – 15.06 w Nowej Rudzie. Już teraz trzymajmy kciuki.

Dziękujemy za duże wsparcie Miastu Zgorzelec oraz Starostwu Powiatowemu i Gminie Zgorzelec.

Ogromne podziękowania należą się również wszystkim sympatykom pływania i rodzicom zawodników UKS ENERGETYK Zgorzelec.

Źródło: UKS Energetyk