W warsztatach uczestniczył również Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia, Wojciech Dobrołowicz. Zgodnie z tradycją uczestnicy upletli wianki, które następnie zostały puszczone na wodę w Miedziance. Po części warsztatowej przyszedł czas na integrację przy wspólnym, ciepłym posiłku.

Spotkanie przebiegało w serdecznej, swobodnej atmosferze i stało się nie tylko okazją do rozwijania kreatywności, ale także do wymiany doświadczeń oraz planowania kolejnych międzynarodowych przedsięwzięć – zarówno w ramach realizowanego projektu, jak i przyszłych inicjatyw partnerskich.

Warsztaty zorganizowano w ramach czesko-polskiego projektu „Trójstyk bez barier”, koordynowanego przez Wydział Kultury, Sportu i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni. Inicjatywa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Małych Projektów Programu Interreg Republika Czeska – Polska 2021–2027.

Źródło: Bogatynia.pl

BOGATYNIA