W projekcie można zdobyć grant na zakup roślin, ławki, ziemi, narzędzi i pozostałych elementów miniogrodu np. domków dla owadów. Maksymalna wysokość grantu to:
- 3000 zł na miniogrody z obiektami mikroretencji;
- 2500 zł na miniogrody bez tych obiektów.
CELE PROJEKTU
- Zazielenianie publicznie dostępnych terenów osiedlowych w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców.
- Zapobieganie utracie wody poprzez stworzenie obiektów mikroretencji.
- Zbudowanie relacji sąsiedzkich poprzez stworzenie miniogrodów wokół budynków, które będą przestrzenią do nawiązywania relacji pomiędzy członkami danej społeczności.
DLA KOGO?
Do udziału w projekcie zapraszamy zespoły sąsiedzkie, czyli grupy sąsiadów, które chcą poprawić wygląd osiedla. Zbierzcie minimum 5 osób. Skład Waszego zespołu może się zwiększyć, gdy inni sąsiedzi włączą się w działania. Wybierzcie lidera. Będzie on Was reprezentował w kontaktach z administracją terenu i z nami.
Zgłoście ogólnodostępny teren w mieście powyżej 10 tys. mieszkańców.
Szczegółowe zasady udziału w projekcie znajdziecie w REGULAMINIE.
JAK ZGŁOSIĆ ZESPÓŁ?
Zgłoś zespół jako lider za pomocą przycisku – ZAREJESTRUJ ZESPÓŁ. Wypełnij krótki formularz. Na mail, który podasz podczas rejestracji, trafi hasło, które pozwala na logowanie na stronie. Na zgłoszenia czekamy do 19 marca 2024 r.
Więcej informacji na temat konkursu, regulamin, formularze, a także porady oraz inspiracje przygotowane przez studentów architektury krajobrazu znajduje się na stronie zielonalaweczka.pl