Uczestnicy projektu będą mieli możliwość nawiązania relacji w gronie osób o podobnych zainteresowaniach, w atmosferze zabawy, dzielenia się wiedzą, współpracy i wzajemnej pomocy, bez typowo szkolnej rywalizacji.
CO, GDZIE i KIEDY?
24 kwietnia, 15 i 29 maja, 12 czerwca (środy), godz.17.00-18.30, MDK Zgorzelec, sala nr 9 ”Łamigłówki? To lubię!” – warsztaty stacjonarne, podczas których uczestnicy:
- poznają różnego rodzaju interdyscyplinarne gry i łamigłówki logiczne (gry: Set, Digit, Mathable, Lettera, Słowny Master Mind, Kółko i Krzyżyk na planszy bez ograniczeń, Gra Niom i Nim, itp. łamigłówki: Sudoku, Kakuro, Obrazki logiczne, Piramidy, Wielokropki, Łamigłówki architekta, zagadki i zadania logiczne),
- stworzą różnego rodzaju ciekawe bryły i łamigłówki geometryczne (flexagon, kartka o 6 stronach, „samowstający” dwunastościan foremny),
- rozegrają mini turnieje ww. gier i łamigłówek.
Prowadzenie – Urszula Białach
8 i 22 maja, 5 czerwca (środy) godz.17.00-19.00 „Orientuj się !” – warsztaty terenowe, które będą obejmowały w szczególności:
- przeszkolenie uczestników z orientacji w terenie za pomocą, planu, mapy i przedmiotów terenowych, udział w grze miejskiej w obrębie Zgorzelca oraz w grach terenowych na terenie parku koło MDK, parku wokół Zalewu Czerwona Woda,
- tworzenie takich gier przez członków grupy dla pozostałych jej uczestników, wykorzystanie w grach terenowych łamigłówek poznanych podczas zajęć stacjonarnych.
Prowadzenie – Urszula Białach, Iwona Foltyn
22 czerwca (sobota) w godz. 10.00-13.00 – zakończenie projektu na Zalewie Czerwona Woda w Zgorzelcu – rodzinna gra terenowa przygotowana przez uczestników projektu.
ILE TO KOSZTUJE?
Udział w projekcie jest BEZPŁATNY… co nie znaczy, że bezwartościowy. Bezpłatny udział każdego uczestnika niesie za sobą wartość czasu i pracy osób zaangażowanych w powstanie projektu.
Jeśli więc zgłosisz swoje dziecko do udziału w projekcie, a jednak nie będzie ono mogło w nim uczestniczyć, daj nam koniecznie wcześniej znać.
ZAPISY i INFORMACJE:
Liczba miejsc ograniczona do 16. Obowiązują zapisy, tylko poprzez wysłanie wiadomości na email: fundacjatwojadroga@gmail.com. Pierwszeństwo mają dzieci, które nie brały udziału w edycji projektu w 2023 r. O udziale w projekcie decyduje kolejność zgłoszeń.
O PROWADZĄCYCH:
Urszula Białach- nauczycielka matematyki z wieloletnim stażem, pasjonatka gier i łamigłówek logicznych, doświadczona organizatorka gier terenowych i imprez na orientację
Iwona Foltyn – organizatorka m.in. leśnych warsztatów dla rodzin z dziećmi w projektach prowadzonych przez Fundację
Zadanie publiczne współfinansowane ze środków budżetu Miasta Zgorzelec (Gmina Miejska Zgorzelec).
Źródło: Fundacja Twoja Droga