Dom marzeń z ograniczonym budżetem: poradnik wyboru projektów domów tanich w budowie

Budowa domu jednorodzinnego to zawsze kosztowna inwestycja, pochłaniająca przynajmniej kilkaset tysięcy złotych. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że wiele osób przygotowujących się do budowy domu szuka oszczędności na każdym etapie inwestycji.

You are currently viewing Dom marzeń z ograniczonym budżetem: poradnik wyboru projektów domów tanich w budowie
Stworzenie domu marzeń z ograniczonym budżetem jest możliwe. W poniższym artykule wyjaśniamy, na co zwracać uwagę, szukając domu taniego w budowie.

Dom tani w budowie – wszystko zaczyna się od kupna działki i projektu

Jeżeli chcesz wybudować dom, mając ograniczony budżet, o wszystkim pomyśl już na etapie szukania działki budowlanej. Oczywistością jest, że działki o dużej powierzchni zazwyczaj będą znacznie droższe, niż te mniejsze. Jeżeli Twoja rodzina nie potrzebuje ogrodu o bardzo dużych rozmiarach, wybierz mniejszą działkę. Jednocześnie warto pamiętać o tym, by na kupnie działki nie oszczędzać na siłę – grunty, które można kupić w „zbyt atrakcyjnej” cenie, mogą mieć pewne mankamenty: spadek terenu, bliskość wody, sąsiedztwo bloku lub innego dużego budynku, a nawet brak dostępu do mediów.

Kolejnym aspektem, który znacząco determinuje wysokość całkowitych kosztów inwestycji, jest to, czy kupujemy gotowy projekt domu, czy powierzamy wykonanie projektu indywidualnego architektowi. To pierwsze rozwiązanie wiąże się z nawet kilkukrotnie niższymi kosztami, a co więcej, w ten sposób można też oszczędzić czas.

Podsumowując, można powiedzieć, że jeśli zależy Ci na domu tanim w budowie, wybierz mniejszą działkę i kup gotowy projekt domu z pracowni takiej jak Domowe Klimaty: https://www.domoweklimaty.pl/projekty-domow-tanich-w-budowie/.

Domy tanie w budowie – na co zwrócić uwagę?

No dobrze, a na co w kwestii samego projektu domu należy zwrócić uwagę, by inwestycja pochłonęła jak najniższe koszty? Oto kilka rad, które naszym zdaniem są najważniejsze:

  • Postaw na prostą bryłę domu – chociaż minimalistyczna, pozbawiona ozdobników i elementów architektonicznych bryła nie każdemu przypadnie do gustu, jest zdecydowanie tańsza w budowie. Wszelkiego rodzaju wykusze, kolumny czy balkony podnoszą koszt budowy domu. Co więcej, prosta bryła sprzyja minimalizacji ryzyka wystąpienia mostków termicznych;
  • Zrezygnuj z piwnicy – podpiwniczenie generuje duże koszty, dlatego mając ograniczone koszty, zaleca się zrezygnowanie z piwnicy. Zamiast niej lepiej postawić na garaż;
  • Wybierz garaż wolnostojący – …skoro już przy garażu jesteśmy: jeśli chcesz obniżyć koszty samego domu, wybierz dom bez garażu, który można wybudować później. Garaż wolnostojący można też zastąpić wiatą;
  • Postaw na dach płaski – szacuje się, że płaski dach jest zazwyczaj nawet o 20% tańszy, niż dach skośny. Dlatego jest on zdecydowanie lepszym wyborem – oczywiście wtedy, gdy chcesz wybudować dom piętrowy lub parterowy.

Zobacz domy na stronie: https://www.domoweklimaty.pl/projekty-domow-tanich-w-budowie

Oczywiście to nie tak, że dom z poddaszem użytkowym nie może być tani. Potwierdzeniem tego są np. projekty, które możesz znaleźć w pracowni architektonicznej Domowe Klimaty na stronie https://www.domoweklimaty.pl/projekty-domow-z-poddaszem-uzytkowym/. To doświadczone biuro oferuje najróżniejsze projekty domów tanich w budowie, wśród których z pewnością znajdziesz najlepszy dla siebie i swoich bliskich.

Loading

Reklama
Reklama