Tegoroczna edycja nawiązywała do ustanowionego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, roku Mieczysława Fogga. Organizatorzy postanowili przenieść uczestników do klimatycznej „Cafe Fogg”, zapraszając ich w sentymentalną podróż po muzycznych ścieżkach jednego z najwybitniejszych polskich artystów.
Uroczystego otwarcia dokonała prezes Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP, Zofia Werżanowska, przypominając, że piknik od samego początku wyróżnia się niepowtarzalną tematyką i walorem edukacyjnym.
„To już trzynasty raz spotykamy się na naszym niezwykłym pikniku. Nigdy nie był to zwykły festyn – zawsze wybieramy temat, który nas inspiruje, uczy i sprawia radość. Były tradycje świętojańskie, Rok Moniuszki, królewski dwór z okazji tysiąclecia państwa polskiego, a dziś zapraszamy do świata Mieczysława Fogga”
Nie zabrakło wspólnego śpiewania największych przebojów artysty. Uczestnicy otrzymali teksty piosenek i włączyli się do muzycznej zabawy, przywołując sentymentalne melodie opowiadające o miłości i tęsknocie.
Wśród zaproszonych gości znalazł się również burmistrz Wojciech Dobrołowicz, który podziękował organizatorom za ich zaangażowanie oraz konsekwencję w tworzeniu wydarzenia, które na stałe wpisało się w kalendarz lokalnych inicjatyw.
Źródło: Bogatynia.pl





















