Mężczyzna uciekał drogą gruntową, następnie wjechał w kompleks leśny, by po chwili ponownie wyjechać na drogę asfaltową. Brawurowa i nieodpowiedzialna jazda zakończyła się w momencie, gdy z pojazdu odpadła jedna z opon. Kierujący stracił panowanie nad Volvo i wjechał do przydrożnego rowu.
Z samochodu wybiegło dwóch mężczyzn, którzy podjęli próbę pieszej ucieczki. Po krótkim pościgu obaj zostali zatrzymani przez policjantów. Kierującym okazał się 23-latek, natomiast pasażerem był 29-letni mężczyzna – obaj mieszkańcy powiatu zgorzeleckiego. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń.
Sprawdzenie 23-latka w dostępnych bazach danych wykazało, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami. Badanie alkomatem potwierdziło, że znajdował się pod wpływem alkoholu, a tester narkotykowy wykazał obecność metamfetaminy w jego organizmie. Samochód został zabezpieczony, a mężczyzna trafił do zgorzeleckiej komendy.
To jednak nie koniec jego problemów. Policjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Pieńsku udowodnili 23-latkowi kradzież trzech katalizatorów, powodującą straty przekraczające 3 tysiące złotych.
Teraz mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu i środków odurzających, prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień oraz kradzieże.
Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.
Przypominamy, że wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu lub narkotyków oraz podejmowanie prób ucieczki przed kontrolą drogową to skrajnie nieodpowiedzialne zachowania. Każda taka decyzja może doprowadzić do tragedii, utraty zdrowia lub życia kierowcy, pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego. Osoby łamiące przepisy muszą liczyć się z szybką i stanowczą reakcją policjantów oraz surowymi konsekwencjami prawnymi.
nadkom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu























