Funkcjonariusze pojechali na teren jednej z posesji w Bogatyni. W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że sprawcy ukrywają się w zamkniętej komórce, policjanci podjęli decyzję o siłowym wejściu do pomieszczenia. W jego wnętrzu zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu zgorzeleckiego w wieku 42 i 47 lat.
W wyniku podjętych czynności policjanci udowodnili 42-latkowi posiadanie marihuany i metamfetaminy w ilości, z której można było przygotować blisko 200 porcji handlowych tych środków odurzających i substancji psychotropowych. Ponadto mężczyzna usłyszał zarzuty paserstwa dwóch telefonów komórkowych oraz smartwatcha pochodzących z kradzieży z jednego ze sklepów na terenie gminy Zgorzelec.
Kryminalni ze Zgorzelca udowodnili również drugiemu z zatrzymanych, 47-latkowi, dokonanie dwóch włamań, do marketu oraz do sklepu ze sprzętem AGD i RTV. Sprawca ukradł sprzęt elektroniczny o wartości ponad 20 tysięcy złotych.
Dodatkowo policjanci z Komisariatu Policji w Bogatyni ustalili, że mężczyzna odpowiada także za dwa kolejne włamania na terenie miasta. W jednym z marketów dokonał kradzieży alkoholu i papierosów, natomiast z jednej z aptek ukradł pieniądze. Usłyszał również zarzut usiłowania włamania do jednej z drogerii.
47-latek działał w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli recydywy, co oznacza, że grożąca mu kara może zostać zwiększona.
Obaj podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów.
Przypominamy, że za posiadanie środków odurzających, czy substancji psychotropowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy jest ich znaczna ilość nawet do lat 10.
Za paserstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a w przypadku działania w warunkach recydywy sąd może wymierzyć karę surowszą, zwiększając jej górną granicę o połowę.
nadkom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu























