Istotą projektu są codzienne spotkania osób uczestniczących w tandemie, warsztaty językowe oraz podejmowanie różnego rodzaju aktywności. W programie znajdzie się m.in. zwiedzanie miasta po obu stronach Nysy oraz Stalagu VIII A znajdującego się na terenie Zgorzelca czy wyjście do kina.
Nauka języka w tandemie oznacza, że dwie osoby wspierają się nawzajem w przyswajaniu języka ojczystego drugiej osoby. Poprzez kontakt z rodzimym użytkownikiem języka, obie osoby uczą się nie tylko języka sąsiada, ale dowiadują się wiele o kulturze jego kraju.
Wartością dodaną projektu jest fakt, iż program spotkań ma również na celu podnoszenie jakości wymian polsko-niemieckich i szkolenie obecnych lub potencjalnych multiplikatorów/rek międzynarodowych spotkań młodzieży. W związku z tym podejmowane tematy będą tematami ważnymi społecznie oraz będą miały charakter szkoleniowy.
Projekt jest skierowany do 10 osób z Polski i 10 z Niemiec powyżej 18 roku życia (bez górnej granicy wiekowej) uczących się lub studiujących język niemiecki (nie muszą być to jednak studenci/studentki wyłącznie germanistyki i pochodnych).
Wydarzenie kierowane będzie przez wykwalifikowaną, dwujęzyczną kadrę. Cena w przypadku osób
z polskim adresem zamieszkania wynosi 500 PLN (opłata zawiera zakwaterowanie, wyżywienie oraz wszystkie planowane aktywności).
Dla studentów/ek i wolontariuszy/ek przewidziana jest zniżka – 100 PLN (dla uczestników z Polski) i 25€ (dla uczestników z Niemiec)
Zgłoszenia: Chęć udziału w projekcie należy zgłosić do 1.11.2024 r. za pośrednictwem formularza online, dostępnego na stronie https://www.meetingpoint-memory-messiaen.eu/talklabs/. Znajdują się tam również wszystkie szczegóły dotyczące projektu.
Kontakt: Klaudyna Michalska talklabs@meetingpointmm.eu